موقعیت در سایت : صفحه اصلی » از کیوان موسوی » تفکرات اشتباه درباره سئو (SEO)

تفکرات اشتباه درباره سئو (SEO)

در دنیای مجازی و در بین وب سایتها کمتر دیده میشود که مدیر یک وبسایت با اصطلاح سئو یا SEO آشنایی نداشته باشد.سئو را در بخش قبل به صورت کامل توضیح دادیم و همینطور کارکرد و فواید آن را ذکر کردیم.

اما سئو تنها یک عمل خاص نیست.بلکه سلسله روش های مرتبط و هماهنگی است که برای افزایش بهینه سازی سایت ملزم به رعایت آن هستید.اما این بخشها به حدی گسترده است که باعث شده تفکرات اشتباهی در خصوص آن در بین کاربران رواج پیدا کند که در این پست به آن میپردازیم.من،کیوان موسوی به شما مدیران وب پیشنهاد میکنم این مطلب را به صورت کامل مطالعه نمایید 🙂

اکثر افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ به فعالیت می‌پردازند، کم‌ و بیش اطلاعاتی در مورد راهکارهای دیجیتال در ذهن خود دارند. اما تفکرات اشتباه به مرور زمان در مورد هر راهکار بوجود آمده و باعث شده که خیلی از ما به تفکرات اشتباهی، باور پیدا کنیم که حقیقت ندارند. برای مثال در گذشته استفاده از متا تگ کیورد توسط خود گوگل پیشنهاد داده شده بود اما امروزه تاثیر آن را نادیده گرفته است و حتی ممکن است برای استفاده از آن به دردسر بیافتید. این تغییرات با توجه به رضایت کاربر و نمایش نتایج درست و صحیح برای آنها در نظر گرفته می‌شود. در این مقاله به برخی از نکات که ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد اشاره خواهیم کرد.

 

۱- سایت باید به گوگل معرفی شود.

صرفاً با معرفی وب‌سایت به گوگل شما نمی‌توانید به بهبود وضعیت سئو امیدوار باشید زیرا گوگل به کیفیت محتوای وب‌سایت اهمیت می‌دهد.

 

۲- SEO دیگر کاربردی ندارد چون خود گوگل می‌فهمد.

این طرز فکر که خود گوگل سایت‌های مناسب را پیدا می‌کند و دیگر نیازی به بهینه‌سازی سئو نداریم یک اشتباه محض است، زیرا گوگل بر اساس دستورالعمل‌های سئو کار می‌کند و شما باید تمام دستورالعمل‌ها را انجام داده باشید.

 

۳- سئو کلاهبرداری است.

برخی با این تفکر که سئو وسیله‌ای جهت فریب موتورهای جستجو است، سئو را یک روش کلاهبرداری و فریب موتورهای جستجو می‌دانند. در صورتیکه موتورهای جستجو ازجمله گوگل همواره راهکارهایی جهت بهبود سئو ارائه می‌دهند.

 

۴- داشتن لینک زیاد بهتر از محتوای زیاد است.

داشتن لینک زیاد به‌تنهایی تأثیر زیادی بر روی سئو نخواهد داشت. بهتر است محتوای سایت یکتا و باارزش را به‌جای داشتن لینک‌های زیاد و بی‌ارزش در وب‌سایتتان جایگزین کنید.

 

۵- داشتن سایت امن (Https) اهمیتی در سئو ندارد.

گوگل دریکی از آخرین به‌روزرسانی هایش اعلام کرد که به وب‌سایت‌هایی که از پروتکل امن استفاده می‌کنند امتیاز بیشتری نسبت به سایر وب‌سایت‌ها می‌دهد.

 

۶- داشتن متا دسکریپشن بیشترین تأثیر را بر روی سئو دارد.

متا دسکریپشن بر روی سئو وب‌سایت شما تأثیرگذار است ولی به‌تنهایی نمی‌تواند به شما کمکی بکند. در کنار داشتن متادسکریپشن باید موارد دیگر سئو نیز رعایت شوند.

 

۷- برای بهبود وضعیت SEO باید برنامه‌نویس حرفه‌ای باشیم.

دستورالعمل‌های مربوط به بهینه‌سازی موتورهای جستجو درمحیط اینترنت به فراوانی وجود دارد و اکثر این دستورالعمل‌ها را بدون نیاز به داشتن تخصص درزمینه برنامه‌نویسی، خود شما می‌توانید به‌راحتی و با در نظر گرفتن این دستورالعمل‌ها، به بهبود وضعیت سئو وب‌سایتتان کمک کنید.

45

۸- SEO فقط بهبود کلیدواژه‌های سایت است.

کلیدواژه‌ها تاثیر زیادی بر روی سئوی وب سایت دارند اما بازهم به‌تنهایی قادر به بهبود کیفیت سئو وب‌سایت نیستند.

 

۹- صفحه اصلی باید محتوای بسیار زیادی داشته باشد.

این طرز فکر که صفحه اصلی سایت باید محتوای بسیار زیادی داشته باشد یک اشتباه محض است. زیرا ربات‌های موتورهای جستجو مطالب تمامی صفحات وب سایت را بررسی می‌کنند.

 

۱۰- هر چه تعداد صفحات بیشتر باشد، سئو بهتری خواهیم داشت.

تعداد صفحات وب‌سایت تأثیری بر روی سئو ندارد بلکه میزان و کیفیت محتوای سایت هست که تأثیر زیادی بر روی سئو دارد.

 

۱۱- SEO و الکسا رابطه مستقیم باهم دارند.

الکسا یک سرویس آمارگیری مستقل است که تنها به شمارش و رتبه‌بندی سایت‌ها ازنظر بازدید می‌پردازد.

 

۱۲- دامنه‌های بین‌المللی رتبه بهتری در گوگل دارند.

این طرز فکر که دامنه‌های بین‌المللی مثل com بر روی سئو تأثیر می‌گذارد یکی دیگر از اشتباهات رایج درزمینه سئو می‌باشد. شما با دامنه‌های داخلی مانند ir می‌توانید سئوی سایت خود را بهبود ببخشید.

 

۱۳- خرید بک لینک به SEO کمک می‌کند.

داشتن لینک یکی دیگر از روش‌های بهبود سئو می‌باشد اما داشتن لینک از سایت‌های بی‌کیفیت می‌تواند باعث افت وضعیت سئوی وب‌سایت شما شود. پس در استفاده از لینک ب سیر دقت کنید که اولاً لینک از یک وب‌سایت باکیفیت و دوما از یک وب‌سایت مرتبط با موضوع وب‌سایت شما گرفته‌شده باشد.

 

۱۴- انجام سئو تضمینی توسط افراد و شرکت‌ها

سئو کلاه‌برداری نیست ولی اگر شخص یا شرکتی به شما بگوید که به‌صورت تضمینی برای شما سئو انجام می‌دهد و شمارا به رتبه اول جستجوهای گوگل می‌برد، یک کلاه‌بردار است.

 

۱۵- CMS ها سئوی خوب یا بدی دارند.

سی‌ام اس ها با استفاده از افزونه‌ها و کدها می‌توانند تغییرات مربوط به سئو را انجام دهند. این که بگوییم یک سی‌ام اس ازنظر سئو ضعیف و دیگری قوی است، یک اشتباه است.

 

۱۶- گوگل مخالف SEO است.

گوگل و سایر موتورهای جستجو همواره روش‌هایی جهت بهبود وضعیت سئو وب‌سایت‌ها ارائه می‌دهند. همین دلیل کافی است که بدانیم گوگل و سایر موتورهای جستجو نه تنها مشکلی با سئو ندارند بلکه از آن حمایت می‌کنند. با رعایت استانداردها در واقع شما به نظر کاربران اهمیت می‌دهید و گوگل همین را میخواهد.

 

۱۷- گوگل از آمار آنالیتیکس علیه شما استفاده می‌کند.

گوگل آنالیتیکس یک سرویس بسیار مفید است که گوگل آن را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است تا به‌وسیله آن کاربران بتوانید آمارهای مربوط به بازدید وب‌سایت خود را بررسی کنند. گوگل نه تنها از طریق این سرویس از شما جاسوسی نمی‌کند بلکه به شما در تحلیل و رفع معایب و بهبود وضعیت سئو وب‌سایتتان کمک می‌کند.

 

۱۸- آدرس صفحه باید با Html تمام شود.

صفحات وب‌سایت شما بر اساس نوع ساختار می‌تواند با هر پسوندی به اتمام برسد و لزوماً نباید با پسوند اچ تی‌ام آل خاتمه یابد.انواع مختلف دیگر از آنها می‌تواند شامل php و asp نیز باشد.

seo

۱۹- یک بار انجام سئو کافی است.

بزرگ‌ترین اشتباه صاحبان وب‌سایت‌ها این است که فکر می‌کنند با یک بار انجام دستورالعمل‌های سئو کار آن‌ها تمام‌شده و باید در نتایج اولیه جستجو قرار بگیرند. با توجه به این‌که موتورهای جستجو به‌صورت پیاپی در حال تغییر الگوریتم‌ها و دستورالعمل‌های سئو هستند، شما هم باید به‌صورت مداوم وضعیت سئو سایت خود را چک نمایید و با توجه تغییرات جدید، به‌روزرسانی نمایید. همچنین این قانون در مورد محتوا نیز صدق می‌کند و همواره باید بخش وبلاگ و مقالات را به روز رسانی کنید.

 

۲۰- کلیدواژه خاصی را می‌خواهم در رتبه اول نتایج جستجو داشته باشم.

این‌که شما بخواهید با یک کلیدواژه خاص مثل گوشی آیفون، در رتبه اول نتایج جستجو قرار بگیرید، تقریباً غیرممکن است. زیرا این‌گونه کلیدواژه‌ها توسط سایت‌های متعدد با موضوعات فراوان بهینه‌سازی می‌شوند. بهتر است به‌جای اینکه شما وقتتان را بر روی چنین کلمه کلیدی صرف نمایید، بر روی کلیدواژه دو یا سه حرفی که احتمال می‌دهید بیشترین جستجو را داشته باشند، کارکنید.

 

نتیجه گیری

همیشه در نظر داشته باشید که SEO یک مورد نسبی به حساب می‌آید و ممکن است که شما با رعایت یک سری قوانین مربوط به آن و اجتناب از تفکرات اشتباه، بتوانید SEO خوبی برای وب‌سایت خود رقم بزنید.اگر همواره الگوریتم‌های گوگل را دنبال کنید می‌توانید هم زمان با این تغییرات سایت خود را برای گوگل و کاربران و به صورت استاندارد بهینه سازی (سئو) کنید.

 

* این مطلب توسط سایت چکاپ ارایه شده است.


  کیوان موسوی
  بدون نظر

نظری ارسال نشده

شما نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از تایید و بررسی نمایش داده می شوند.
  • لطفاً نظرات خود را فقط برای مطلب بالا ارسال کنید.
  • فقط نظراتی که فارسی نوشته شده باشند پذیرفته میشوند.